пʼятниця, 23 червня 2023 р.

Тиждень цифрових рішень Google for Education

Новину принесли сьогодні таку —
тут кожен знання підбере до смаку!


Раді поділитися чудовою новиною! Програма «Цифрові інструменти Google для освіти» продовжується! 


З 26 червня по 02 липня запрошуємо взяти участь у Тижні цифрових рішень Google for Education! Це унікальна можливість поглибити свої знання та навички з використання цифрових інструментів Google для освіти.

На вас чекають 10 Центрів за різними навчальними предметами та напрямками: 

  • Словесності та суспільних наук 
  • Математичного циклу
  • Природничого циклу
  • Естетичного циклу
  • Іноземної філології
  • Дошкільної та позашкільної освіти
  • Загальної середньої освіти
  • Вищої освіти
  • Підтримки Google Wokrspace for Education
  • Освіти впродовж життя

Як взяти участь?

1. Приєднайтеся до Центру. Кожен Центр має свій окремий Google Клас, покликання на який міститься у кнопках з назвою напряму. Робота Центрів розпочнеться 26 червня 2023 року о 09:00, кінцевий термін — до 23:59 02 липня 2023 року. Брати участь можна в декількох Центрах.

 2. Перегляньте відео. У класі ви знайдете короткі відео з майстер-класами, порадами як використовувати цифрові інструменти Google у професійній діяльності від сертифікованих викладачів та тренерів Google. 

3. Складіть тест. Підсумковий тест містить питання, що висвітлені у відео з Центрів. Ви маєте необмежену кількість спроб для того, щоб набрати 10 і більше балів. Покликання на тести містяться у класах кожного Центра окремо. 

4. Отримайте сертифікат. За результатами тесту в кожному Центрі можна отримати окремий безоплатний сертифікат на 2 години.


Кожен зможе обрати й приєднатись до декількох або всіх Центрів одночасно. Дивитись відео та давати відповіді на питання тесту ви можете у зручному для вас місці та у зручний час. Щоб переглянути відео та скласти тест часу вистачить усім!


Скористайтесь унікальною нагодою і візьміть участь у Тижні цифрових рішень. Чекаємо на вас!


пʼятниця, 16 червня 2023 р.

Реєстрація на поглиблений рівень в червні

26 червня починається навчання на поглибленому рівні курсу «Цифрові інструменти Google для освіти» одинадцятої сесії в червні

Термін реєстрації триває з 19 червня до 20:00 28 червня.

Приєднуватись можуть слухачі курсу GDTfE, які мають сертифікат середнього рівня поточної або будь-якої з попередніх сесій. 


Навчання проходить протягом 1 тижня й містить 1 модуль, що передбачає роботу з операційною системою Chrome OS та пристроєм Chromebook. Виконувати завдання можна з комп’ютера із встановленою операційною системою Chrome OS Flex, а також з будь-якого пристрою за допомогою емулятора Chromebook або з мобільного пристрою. 


Ви дізнаєтесь про можливості Chromebook для освіти, налаштування функцій доступності, як працювати з Chromebook у режимі офлайн, легкий спосіб записати скринкаст, ідеї світової освітянської спільноти щодо використання додатків Chromebook у Chromebook App Hub та багато іншого.


За умови виконання 80% завдань і успішного складання підсумкового тесту є можливість отримати сертифікат на 15 годин (0.5 кредиту ЄКТС).


Курс і сертифікат є безоплатними.


Чекаємо на Вас на поглибленому рівні!


середа, 14 червня 2023 р.

Як перетворити вебпереглядач Google Chrome на текстовий редактор

Сучасним освітянам завжди властиво шукати додаткові можливості в інструментів, якими вони користуються. Виявляється, що вебпереглядач Google Chrome може не тільки відображати вміст вебсторінок, а й слугувати текстовим редактором.

Для того, щоб використати вебпереглядач Google Chrome для введення та редагування тексту необхідно у пошуковому рядку ввести data:text/html, <html contenteditable>.


Після цього вікно вебпереглядача перетвориться на текстовий редактор схожий на звичний нам Блокнот.


Головне, після редагування пам’ятати, що вміст вебсторінки не зберігається автоматично, як у Google Документах і обов’язково зберегти текст самостійно у зручному для вас інструменті Google.


А ще в цьому режимі можна скористатись розширенням Language Tool до Google Chrome для того, щоб покращити грамотність у ваших документах! Про використання цього та інших розширень ми розповідаємо у курсі «Цифрові інструменти Google для освіти».


Зростаємо та розважаємось разом!


понеділок, 12 червня 2023 р.

Чи можеш ти вгадати слово?

Якщо ви любите загадки, головоломки та слова, то у вас є чудова нагода спробувати нову гру від Google Arts & Culture — XYZ Toy!  Ви зможете перевірити твою ерудицію та фантазію, а ще — повторити англійські слова. 

Вам потрібно вгадати слово за допомогою графічного алфавіту, створеного штучним інтелектом Google. Кожна літера має свій унікальний шрифт, який надає підказку про значення слова. Ви можете збільшити кожну літеру, щоб роздивитися деталі шрифту та ввести свої варіанти, натискаючи літери на клавіатурі. Літери, які висвітлились попереду загаданого слова можуть дати підказку. У вас є п'ять спроб, перш ніж гра закінчиться.


Google AI використовує свої нейронні мережі, щоб створити унікальну ілюстрацію для кожного слова. Ілюстрація може бути простою або складною, абстрактною або реалістичною, кумедною або серйозною. Інколи асоціації, на основі яких Google AI створює шрифт, можуть бути досить дивними.


XYZ Toy — це чудовий спосіб розвивати своє мовне почуття та логічне мислення, а також насолоджуватися красою штучної графіки. Уявляєте як зрадіють ваші студенти якщо на уроці їм запропонують пограти?


Отож, не зволікайте та спробуйте цю гру просто зараз. 

Тільки не забудьте перемкнути розкладку клавіатури англійською.


понеділок, 5 червня 2023 р.

Запрошуємо на навчання в авторському дистанційному навчальному курсі "Створюємо роздатковий дидактичний матеріал" (30 годин)

Академія цифрового розвитку оголошує про початок реєстрації для навчання за дистанційним курсом “Створюємо роздатковий дидактичний матеріал” з 05 до 20 червня 2023 року.

Зробити навчання наочним — це не тільки створити зорові образи, а й включити дитину безпосередньо в практичну діяльність.


Використання наочності у навчанні необхідне. Проте педагог має пам’ятати, що наочність — не самоціль, а засіб навчання. Невдало дібрані наочні матеріали відвертають увагу дітей, заважають засвоєнню знань. Правильно дібрана наочність підвищує ефективність навчання, викликає живий інтерес у дітей, полегшує засвоєння та усвідомлення матеріалу.

У своїй діяльності вчитель має бути готовий до розробки власних дидактичних матеріалів, навчити учнів сприймати ІКТ та допомагати у створенні нових власних дидактичних матеріалів.

Під час навчання ви зможете:
  • удосконалити навички роботи зі створення сучасного уроку з використанням роздаткового дидактичного матеріалу для організації очного, змішаного, дистанційного навчання;
  • навчитися створювати завдання для організації очного навчання з використанням друкованого дидактичного матеріалу за допомогою інструментів Canva, Microsoft Word, WordWall; завдання для організації змішаного та дистанційного навчання засобами Livworksheet, Wizerme, LearningApps; власні шаблони для організації різних видів діяльності засобами сервісу Canva; розробляти матеріали для створення лепбуків засобами Microsoft Word.

За підсумками учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою "Створюємо роздатковий дидактичний матеріал" в кількості 30 годин.

Вартість навчання - 600 грн.
Інформаційний лист: https://bit.ly/45qI5bM
Зареєструватися: https://forms.gle/2EW3drPKKW2TLy6W6
Програма курсу: https://bit.ly/3s0DJpU

Унікальний формат курсу побудований на живому спілкуванні з тренером Академії цифрового розвитку Ольгою Богдановою, компетенції якої підтверджені сертифікацією Google for Education. Наш тренер протягом навчання буде консультувати, допомагати, супроводжувати, щоб створити для вас ситуацію успіху й забезпечити комфортні умови навчання!